O NÁS

Naší hlavní činností je výroba zinkových odlitků technologií tlakového lití. Vyrábíme odlitky o hmotnosti od 5 gramů do 250 gramů a to pod tlakem od 5 tun do 100 tun. Dokážeme realizovat jak menší série výrobků v řádech tisíce kusů, tak velkosériové dodávky pro nadnárodní společnosti.

Jsme firma s rodinným typem řízení a klademe maximální důraz na spokojenost zákazníka, flexibilitu, kvalitu a zároveň otevřenou a přímou komunikaci při řešení požadavků a potřeb klientů.

Veškeré výrobní procesy podléhají normám dle certifikace ISO 9001:2016 a ISO 14001:2016.


AKTUALITY

20.6.2019 

V rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost realizujeme projekt:

"Automatický 3D multifunkční měřicí přístroj"

Projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu. Hlavním cílem projektu bylo pořízení automatického 3D multifunkčního měřicího přístroje.

31.5.2018

Zahájili jsme spolupráci s Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích a podílíme se na výzkumném projektu v programu EPSILON vyhlašovaném Technologickou agenturou ČR. Projekt TH04020055 je řešen s finanční podporou TA ČR. Cílem projektu je výzkum a vývoj technologie recyklace zinkového odpadu při výrobě vysoce jakostních odlitků ze slitin zinku.

31.12.2017

Od roku 2017 jsme úspěšně uvedli do provozu nový výrobní systém Výroba online (VYRON), který nám pomáhá monitorovat klíčové parametry výrobních procesů, efektivně řídit jednotlivé zakázky a lépe optimalizovat výrobní proces a tok materiálu, což přispívá ke zkracování času zpracování zakázky i výraznému snížení nejakostní výroby.

31.7.2015

V roce 2015 jsme úspěšně realizovali projekt v programu OPPI, v rámci kterého jsme pořídili dva nejmodernější stroje FRECH s RC řízením procesu lití. Tato technologie umožňuje výrazně optimalizovat proces lití, jeho rychlost i výslednou kvalitu odlitků. 


HISTORIE

Pan Erich Gräther zakládá v roce 1991 společnost GRÄTHER-DRUCKGUSS, zúročuje tím své vzdělání a vyučení v oboru nástrojař, jakožto i dlouholeté zkušenosti konstruktéra licích forem. Výrobu začíná v pronajatých výrobních prostorách v Donaueschingenu. Společnost díky technickým i obchodním dovednostem pana Gräthera stabilně roste a v roce 1996 se stěhuje do nové výrobní haly v Hüfingenu. Jako reakce na zvýšenou odběratelskou poptávku a zároveň snaha o zachování konkurenceschopnosti byla v roce 2000 započata výstavba nové provozní haly ve Vodňanech a tím započalo i budování a utváření nového směru v budoucím vývoji společnosti.

  • 1991 - Založení společnosti panem Erichem Grätherem
  • 1995 - Rodina současné majitelky paní Ivety Boskov zahajuje svou spolupráci s firmou Gräther
  • 1996 - Stěhování se do větších prostor v bádenském Hüfingenu
  • 2000 - Paní Boskov se stává jednatelkou nově založené české dceřiné společnosti Gräther-Tlakové lití s.r.o., pracuje na projektu výstavby nové výrobní haly na vlastních pozemcích, tento projekt je ukončen v prosinci 2002.
  • 2006 - Výrobní plocha ve Vodňanech se rozšiřuje přístavbou nové haly pro separaci.
  • 2008 - Paní Boskov s rodinou odkupuje od pana Gräthera obchodní podíl německé jakožto i české pobočky společnosti
  • 2014 - Výstavba nové skladovací a montážní haly v ČR o rozloze cca. 1000 m2
  • 2016 - Přesun kompletního výrobního programu a technologií do České republiky, uzavření německé pobočky v Hüfingenu.
  • 2017 - Nová korporátní struktura a nové obchodní jméno GD Druckguss

Ve společnosti ve stávající obchodní a výrobní struktuře dnes pracuje 40 zaměstnanců. Prioritou zůstává naplňování cílů dodržení standardu kvality, flexibility a tím trvalé spokojenosti zákazníka.


SOCIÁLNÍ PROJEKTY

Římovský běh

V rámci pravidelných charitativních aktivit jsme se rozhodli podpořit 5. ročník benefiční akce Římovský běh pro úsměv.

Tentokrát jsme akci podpořili nejen finančním darem, ale zároveň vytvořili tým kolegů, se kterými jsme v Římově společně běželi pro úsměv dětí, kterým osud do života nadělil nejednu překážku. V tento jubilejní ročník konkrétně pro šestnáctiletou Báru Sedláčkovou, šestiletou Karolínku z Borotína a čtyřletého Martínka ze Střížova. Výtěžek z celého sportovního odpoledne pomohl dětem alespoň částečně v jejich odhodlání zlepšit svůj život. Velký dík rozhodně patří i nadšeným organizátorům tohoto projektu.


Bára Sedláčková

Bára maluje ústy, protože její nohy a ruce ochromila před dvanácti lety nemoc a upoutala ji na invalidní vozík. Aby se mohla nějak tvořivě projevit, vypilovala si postupně svůj vlastní výtvarný styl Pusopis a její obrázky mají takový úspěch, že od roku 2013 měla už jedenáct samostatných výstav po celé republice. (více na www.pusopis.cz)

Bářin příběh, její odvaha a bojovnost nás zaujali natolik, že jsme se po dalším setkání s ní a její maminkou domluvili na pravidelné finanční podpoře, která by měla Báře a její rodině pomoci usnadnit každodenní život.