STROJOVÉ VYBAVENÍ

Vyrábíme na 13 licích strojích německého výrobce FRECH. V současnosti tvoří náš strojový pak tři 5t, čtyři 20t, dva 50t, tři 80t a jeden 100t licí lisy.

Svůj technologický park pravidelně modernizujeme. Na počátku roku 2015 jsme v rámci dotačního programu OPPI pořídili dva nové licí stroje FRECH vybavené moderním řídícím systémem RC.

Na tlakových licích strojích FRECH vyrábíme odlitky v malosériových dávkách od 1.000 ks až po velkosériové dodávky v rozsahu 10 mil. ks ročně.


DOKONČOVACÍ OPERACE

Dle požadavku našich zákazníků jsem schopni nabídnout následující dokončovací operace na zinkových odlitcích:

  • zhotovení vnitřních závitů od velikosti M2,5 po M12.
  • kalibrace odlitků
  • montážní a kompletační práce


TYPY POVRCHOVÝCH ÚPRAV

V kooperaci zajišťujeme také povrchovou úpravu a galvanické pokovení odlitků dle Vašich požadavků, spolupracujeme přitom výhradně s osvědčenými, spolehlivými a certifikovanými partnery.

Ke standardně poskytovaným povrchovým úpravám patří zinková pasivace s utěsněním. Tato povrchová úprava zlepšuje korozní odolnost odlitku, zároveň má pozitivní vliv na vzhled. 

K další běžně poskytované úpravě patří galvanické poniklování. Jedná se o úpravu běžně používanou v elektroprůmyslu. Tato úprava zlepšuje jak pohledové vlastnosti, tak elektrickou vodivost odlitku. 

Dále nabízíme speciální zakázkové povrchové úpravy, jako jsou stříbření, zlacení, chromování, mosazování, černění a práškové lakování. Dle poptávky jsme schopni nabídnout další typy povrchových úprav.


PŘEDTAVOVACÍ PEC

V rámci naší snahy neustále zlepšovat kvalitu odlitků jsme v roce 2018 pořídili novou předtavovací pec firmy MELTEC. Zároveň jsme se rozhodli spolufinancovat společně s Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích a Technologickou agenturou ČR výzkumný projekt v rámci programu EPSILON jehož cílem je výzkum a vývoj technologie recyklace zinkového odpadu při výrobě vysoce jakostních odlitků ze slitin zinku. Projekt TH04020055 je řešen s finanční podporou TA ČR.